Nasıl Fenomen Olurum ?

Nasıl Fenomen Olurum ?

Sosyal medya artık hayatımızın içinde hatta merkezindedir. Sosyal medyayı meslek edinmek günümüzde normal ve istenen bir durumdur. Henüz 2000’li yılların başında tahmin bile edilemeyen uygulamalar şu an hayatımızın merkezinde bulunur

 

Sosyal Medya Fenomeni Nedir?

Sosyal medya fenomeni dilimize son yıllarda girmiş bir kavramdır. Zaman geçtikçe dilimize yeni yeni kavramlar, literatüre de yeni yeni meslekler girer. Sosyal medya fenomeni, sosyal medya uygulamalarında çok takipçiye ve tanınırlığa sahip popüler kişidir. Sosyal medya fenomeni, sosyal medya kanalları sayesinde gelir elde eder. Örneğin Instagram takipçi sayısı yüz binin üzerinde olan kişi sosyal medya fenomeni sayılabilir.

Nasıl Fenomen Olunur?

Sosyal medya fenomeni olmak kolay değildir. Bunun için birkaç adım vardır.

  • Öncelikle hangi konuda dikkat çekmek istiyorsanız o konuda bir hesap açın. Konuyla ilgili dikkat çeken bir hesap adı ve profil fotoğrafı seçin.
  • Takipçi artması takip edilen kişilerin artmasıyla başlar. Diğer kullanıcıları takip edin, beğenip yorum yapın.
  • Paylaşımlarınızı herkese açık yapın. Hesabınız kilitli olursa pek çok kişi takip etmek istemez. Paylaşımlarınızın altına hashtag koyun. Hashtag popüler olmalıdır.
  • Paylaşımlarınızı düzenli yapmalısınız. Belli aralıklarla paylaşım yapmazsanız takipçilerinizin ilgisini kaybedebilirsiniz.
  • Takipçilerinizle etkileşimde bulunmayı ihmal etmeyin. Yorumlarına ve mesajlarına geri dönüşler yaptığınızda takipçileriniz ciddiye alındıklarını düşünürler. Böylece hakkınızda iyi bir izlenim oluşur.
  • Taklit etmekten kaçının yaratıcı ve özgün olur. Instagram birbirinin aynısı taklit hesaplarla doludur. Benzer konuda paylaşım yapıyor olsanız bile konunun işlenişi önemlidir.
  • Filtreleri ve efektleri etkileyici şekilde kullanmalısınız. Filtreler fotoğrafların dikkat çekiciliğini artırır. Fenomen olmak da dikkat çekme işidir.

Takipçi ve beğeni sayınızın fazla olması gerekir. Bunun için Sosyal Medya Market’i kullanmalısınız. Kalıcı ve güvenilir takipçilere ulaşmanıza yardım edecektir